نحوه نصب سافت استارتر


 

در راه اندازی موتورهای الکتریکی از روش های مختلفی استفاده می شود. از آنجا که موتورهای الکتریکی  دارای جریان راه اندازی بالایی هستند که موجب صدمه به مدار و کاهش عمر مفید موتور و اتصالات و کوپلینگ های مکانیکی و بار می شود در واقع در راه اندازی مستقیم الکتروموتور به شبکه برق فشار وارد می شود و به لحاظ مکانیکی به اجزای دوار آن فشار می آید. به این دلیل از روش های مختلفی جهت کاهش این صدمات استفاده می شود. یکی از این روش های کاربردی روش مستقیم است که موتور الکتریکی مستقیماً به منبع تغذیه وصل می شود. روش غیرمستقیم روشی است که در آن موتور به صورت ستاره – مثلث راه اندازی می شود.

یکی از روش های مناسب راه اندازی موتور با استفاده از تجهیزات سافت استارتر است. در این روش با بهره گیری از سافت استارتر یا راه انداز نرم موتور به صورت تدریجی راه اندازی می شود. در نتیجه با کاربرد سافت استارتر و با محدود کردن میزان جریان برق مصرفی موتور، مقدار ولتاژ و جریان کنترل می شود و هنگام  راه اندازی با افزایش جریان مواجه نخواهیم شد. در سافت استارترها ، تریستورها اصلی ترین نقش در برش و تغییر ولتاژ را ایفا می کنند.

کاربرد مزایا و معایب  سافت استارتر

با استفاده از سافت استارتر موتور به صورت نرم راه اندازی می شود و نیز توقف نرم موتور نیز امکان پذیر است.توقف نرم به این معناست که اگر باید با موتور حرکت آهسته و با احتیاط انجام شود میتوان این کار را با سافت استارتر انجام داد. اما از عیوب سافت استارتر این است که امکان کنترل موتور و تغییرسرعت یا گشتاور وجود ندارد. به همین دلیل در مواردی که نیاز است کنترل موتور را داشته باشیم استفاده از اینورتر جایگزین می شود که البته دارای هزینه بالاتری نیز خواهد بود.

اینورتر نوعی سافت استارتر محسوب می شود و می تواند سرعت را کنترل کند. در انتخاب بین سافت استارتر و اینورتر اگر در کار مورد نظر شما جریان راه اندازی بالاست اما نیازی به کنترل سرعت موتور نیست، سافت استارتر گزینه  مناسبی خواهد بود اما اگر میخواهید سرعت را کنترل کنید، حتما از اینورتر استفاده کنید. از سافت استارتر میتوان در راه اندازی موتور پمپ ها ، کمپرسورها، ، بلوورها ، فن ها ، میکسرها و مخلوط کن ها ، پودرکننده ها، خردکن ها و سنگ شکن ها، و حتی  پله های متحرک استفاده کرد.

نکات مهم کار با سافت استارتر

۱ –  سافت استارتر در هنگامی که موتور در دور است روی فرکانس عملکردی ندارد و تنها  هنگام راه اندازی و توقف، روی موتور الکتریکی کنترل دارد. در واقع سافت استارتر با کاهش گشتاور، باعث کاهش جریان راه اندازی می شود. پس از آنکه موتور راه اندازی شد سافت استارتر از مدار خارج می شود تا مانع از استهلاک موتور و سافت استارتر شود. به این عمل بای پس کردن گفته می شود.

۲سافت استارتر به دو صورت بای پس داخلی و بای پس خارجی می شود. در بعضی سافت استارترها در مدار داخلی ، تیغه هایی با مدار داخلی موازی شده اند که به ورودی و خروجی سافت متصل هستند. هنگام راه اندازی موتور وقتی موتور به جریان نامی می رسد، این تیغه ها باعث اتصال کوتاه در مدار سافت استارتر شده و آن را بای پس از مدار خارج می کنند.

در سافت استارترهایی که بای پس داخلی ندارند ، سافت استارتر را با یک کنتاکتور موازی کرده و بای پس می کنند. در این نوع سافت استارتر با به جریان نامی رسیدن موتور، رله دستور وصل را به کنتاکتور می دهد و به این ترتیب سافت استارتر با کمک کنتاکتور بای پس خارجی می شود. بای پس خارجی از نظر هزینه ها مقرون به صرفه نیست  زیرا باید برای انجام بای پس کنتاکتور و مدارهای مربوطه نصب شوند. اما از آنجا که بای پس داخلی بعد از مدتی به دلیل های مختلفی همچون جریان بیشتر از جریان نامی که از تیغه های بای پس عبور میکند، از بین می رود ، معمولا بای پس خارجی توصیه می شود چراکه با این کار از سافت استارتر خود مدت طمان طولانی تری بهره خواهید برد.

 

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *