ما بزرگترین تامین کننده بی متال اشنایدر در ایران هستیم !

بی‌متال  (Bimetal) یا دوفلز قطعه‌ای است که از دو فلز ناهمجنس به ویژه فلزهایی که دارای ضریب انبساط متفاوت هستند که از یک سطح کاملًا به هم جوش خورده‌اند تشکیل شده‌است .برای ساختن بی‌متال دو فلز را در حالت گرم و با استفاده از غلتک به هم پرس می‌کنند به طوری که حاصل کار به صورت یک‌تکه دیده می‌شود.

در صنعت برق یک کلید حساس به دما است که بر پایه عنصر بی‌متال ساخته‌شده. کلید بی‌متال یا رله حرارتی یکی از رایج‌ترین انواع رله‌های اضافه‌بار (Over Load) حرارتی است که درصنعت برق مورد استفاده قرار میگیرد و به صورت سری در مدار الکترو موتور قرار می‌گیرد و برای حفاظت از آن در مقابل اضافه بار استفاده می‌شود.

مزیت های بی متال اشنایدر چیست ؟

بیمتال اشنایدر بطور کلی به لحاظ ظاهر و استاندارد های قدرت و کنترل فرق خاصی با بیمتال های دیگر در دنیا ندارند و آن چیزی که این رله های حفاظتی اشنایدر را از دیگر بیمتال ها تمیز میدهد بدون شک کیفیت بیمتال های اشنایدر است.

  • کیفیت بی نظیر بیمتال SCHNEIDER LRD 166
  • نصب این بیمتال به کنتاکتور های اشنایدر و تله مکانیک به راحتی
  • در دسترس بودن محصولات SCHNEIDER در کشور ما ایران

ما فروشنده بی متال اشنایدر هستیم !

به دنبال خرید بی متال اشنایدر هستید ؟ کافیست برای ما یک پیامک خالی ارسال کنید و یا مستقیما با ما تماس بگیرید !

نحوه عملکرد بی‌متال

بی متال از دو فلز با جنس‌های متفاوت که به یکدیگر جوش شده‌اند و بصورت یکپارچه درآمده‌اند ساخته شده است. بی‌متال براساس اختلاف ضریب انبساط حرارتی (CTE) این دو فلز عمل می‌نماید.

تفاوت ضریب انبساط حرارتی فلزات مورد استفاده در بی‌متال باعث ایجاد ویژگی منحصر بفرد، توانایی خمش در برابر تغییرات درجه حرارت شده است. این ویژگی قابلیت تکرارشوندگی و پیش‌بینی را دارد.

با این ویژگی بی‌متال می‌تواند در کلیه کاربردهای حساس به دما که لازم است نسبت به تغییرات دما واکنش دهند مورد استفاده قرار گیرد.

تغییر دمای ایجاد شده ناشی از عبور جریان اضافه بار باعث تولید حرارت زیاد و گرم شدن فلزات می‌شود. گرم شدن بی‌متال به دو صورت اتفاق می‌افتد:

  1. مستقیم (با عبور جریان از بی متال)
  2. غیرمستقیم (با عبور جریان از سیم مقاومت دار پیچیده شده روی بی‌متال).

فلزات پس از گرم شدن افزایش دما تغییر طول داده و طول آن‌ها افزایش می‌یابد. با توجه به اختلاف ضریب انبساطی دو فلز، هر دو فلز با یکدیگر به سمت فلز با ضریب انبساط حرارتی کمتر خم می‌شوند.

این امر بصورت مستقیم یا به وسیله اهرم به کنتاکت اعمال می‌شود و باعث قطع یا وصل شدن مدار می‌گردد. در صورتی که فلزات سرد شوند به حالت اولیه خود باز می‌گردند.