ما بزرگترین فروشنده مینیاتوری اشنایدر در ایران هستیم !

کلید مینیاتوری اشنایدر، از مدار الکتریکی در برابر جریان غیرمجاز محافظت می کند. عملکرد حفاظتی آن به این صورت است که اگر جریانی بیش از جریان نامی مدار از آن عبور کند، برای بالا بردن ایمنی و جلوگیری از اتصالی، جریان برق را قطع می کند.

یکی از ابزار اصلی حفاظتی در تمامی تابلوهای برق و سیم کشی های صنعتی و ساختمانی کلید مینیاتوری است که براساس جریان نامی مدار انتخاب می شود. دو جریان مطرح در کلید مینیاتوری جربان لحظه ای و جریان نامی است.

  • جریان لحظه ای به جریانی گفته می شود که در یک لحظه (کسری از ثانیه) کلید مینیاتوری توانایی تحمل آن را دارد. که طبق استاندار این مقدار در کلید مینیاتوری سری C60N اشنایدر به میزان 6 کیلو آمپر است.
  • جریان نامی به حداکثر جریان مجازی گفته می شود که یک کلید توانایی تحمل آن را دارد و اگر جریانی بیش از جریان نامی که روی کلید نوشته شده است، از کلید عبور کند، کلید مدار را قطع می کند.

انواع تیپ هایی کلید مینیاتوری اشنایدر

  • دو نکتۀ مهم در استفاده از کلید مینیاتوری انتخاب کلید مینیاتوری مناسب با کاربرد مورد نظر و  نحوه تست کلید است. کلید مینیاتوری اشنایدر در دو نوع B و C با کاربرد روشنایی و موتوری و در رنج جریان 2 تا 63 آمپر به صورت تک پل، دوپل، سه پل و چهار پل عرضه می شود.

    • تیپ :B این کلیدها مخصوص روشنایی هستند و به سرعت در مقابل جریان اضافه واکنش نشان می دهند.
    • تیپ :C این کلیدها برای راه اندازی موتورهایی که توان کم دارد و جریان راه اندازی بالایی ندارند استفاده می شود.

ما فروشنده کلید مینیاتوری اشنایدر هستیم !

به دنبال خرید کلید مینیاتوری اشنایدر هستید ؟ کافیست برای ما یک پیامک خالی ارسال کنید و یا مستقیما با ما تماس بگیرید !

عملکرد داخلی فیوز مینیاتوری اشنایدر

کلید مینیاتوری اشنایدر از دو مکانیزم برای عملکرد خود استفاده می کند:

1 . عملکرد بی متالی به منظور حفاظت از اضافه بار

2 . عملکرد مغناطیسی به منظور حفاظت در برابر اتصال کوتاه

فیوزهای مینیاتوری در انواع یک، دو، سه و چهار پل برای جریان‌ها و ولتاژهای مختلف ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فیوزهای مینیاتوری از نظر سرعت عملکرد به دو دسته تند کار و کند کار تقسیم می‌شوند. فیوزهای کند کار در برابر عبور جریان بیش از حد واکنش ملایم‌تری از خود نشان می‌دهند و برق را دیرتر قطع می‌کنند.

با این حال، واکنش این فیوز‌ها در برابر جریان اتصال کوتاه تقریباً لحظه‌ای است. در مقابل فیوزهای تند کار زمان قطع کمتری نسبت به فیوز‌های کندکار داشته و به همین دلیل در مصارف روشنایی استفاده می‌شوند.

در هنگام خرید فیوزهای مینیاتوری حتما به تعداد پل‌های آن، برند و کیفیت محصول، تجهیزات جانبی، جریان و ولتاژ کار فیوزهای مینیاتوری دقت نمایید.