ما بزرگترین تامین کننده کنتاکتور زیمنس در ایران هستیم !

کنتاکتور یک ابزار برای قطع و وصل کردن وسیله های برقی می‌باشد که میتوان آنرا کلید مغناطیسی هم نامید.

کنتاکتورها کلید های وابسته به فرمان هستند که عمل قطع و وصل کنتاکتهای آنها از طریق مدار فرمان انجام می‌شود و در اندازه ها و ولتاژهای مختلف می‌باشد که از کنتاکتور 1 آمپر تا 1000 موجود هستند که ابعاد بسیار بزرگ و وزن بسیار بالایی و سنگینی دارند.

عملکرد کنتاکتور ها بر اساس روابط فیزیکی می‌باشد.

قدرت کنتاکتورهای  AC نسبت به کنتاکتور های DC به دلیل میدان مغناطیسی ایجاد شده و در اثر ولتاژ 220 ولت بیشتر می‌باشد.

مشخصات فنی کنتاکتور زیمنس

کنتاکتورهای زیمنس سری SIRIUS در دسته تجهیزات فشار ضعیف زیمنس قرار گرفته و در آمپرهای از 7 تا 500 آمپر و از توان های 3 تا 250 کیلووات در سایزهای S00 تا S12 موجود می باشند. اتصال این کنتاکتورها از نوع پیچی بوده و این امر باعث باز و بسته کردن راحت کنتاکتورها می شود. این سری از کنتاکتورهای زیمنس قابلیت نصب کنتاکت های کمکی را دارند.

تمامی تجهیزات جانبی از قبیل کنتاکت های کمکی، انواع بوبین ها در ولتاژ های مختلف، اینترلاک ها و پلاتین های کنتاکت ها به صورت جداگانه قابل سفارش توسط مشتری می باشند.

کنتاکتور زیمنس با مطمئن ترین عملکرد و با بالاترین کیفیت ممکن در سراسر دنیا در حجم وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. کنتاکتور زیمنس برای استفاده در هر شرایط آب و هوایی مناسب می باشد. یکی از بزرگترین مزیت های این محصول، انطباق کدهای آن با کدبندی های نرم افزار سایروس است.

ما فروشنده کنتاکتور زیمنس هستیم !

به دنبال خرید کنتاکتور زیمنس هستید ؟ کافیست برای ما یک پیامک خالی ارسال کنید و یا مستقیما با ما تماس بگیرید !

اجزای مختلف کنتاکتور زیمنس

کنتاکتورها شامل بدنه، بوبین و کنتاکت متحرک می‌باشند که هسته به دوبخش هسته ثابت و هسته متحرک تقسیم می‌شود که قسمت متحرک هسته توسط فنر از کنتاکت ها جدا نگه داشته می‎‌شود.

عملکرد کنتاکتور بدین گونه است که وقتی بوبین به وسیله کلید فرمان برق دار می‌شود خاصیت مغناطیسی گرفته می‌شود و مانند یک آهنربا  قسمت متحرک هسته را به طرف خود کشیده که این باعث می‎‌شود کنتاکت ها بهم متصل شوند و کنتاکتور در حالت وصل قرار گیرد.

قطع شدن کنتاکتور بدین صورت است که وقتی برق بوبین از طرف مدار فرمان قطع می‌شود خاصیت مغناطیسی خود را از دست می‌دهد و فنر دو هسته را از یکدیگر جدا می‌سازد.

استفاده از کنتاکتورها به جای کلیدها می‌تواند شامل مزایا باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد :

  • سرعت قطع و وصل بالا
  • امکان کنترل از راه دور
  • قابلیت قطع و وصل در دفعات زیاد که باعث می‌شود طول عمر بیشتری نسبت به کلیدها داشته باشد
  • توان دریافت فرمان از تعداد نامحدودی شستی قطع و وصل
  • قابلیت طراحی مدارهای فرمان اتوماتیک با قابیلت قطع و وصل بدون دخالت انسان