معرفی نرم افزار های نقشه کشی برق صنعتی


نرم افزارهای دیگر نقشه کشی برق صنعتی

  • اتوکد الکتریکال (autocadelectrical) : یکی از زیرمجموعه‌های نرم افزار اتوکد می‌باشد که برای طراحی مدارهای الکتریکی استفاده می‌شود در واقع می‌توان گفت اتوکد الکتریکال مخصوص مهندسین برق آماده شده است تا با آن بتوانند در محیط تک بعدی، دو بعدی و سه بعدی طراحی‌های لازم را انجام دهند.

تعدادی از امکانات قابل توجه اتوکد الکتریکال :  1- خطا یابی آسان مدار ، 2- امکان یادداشت گذاری و شماره گذاری کنار بلوک‌ها و اجزای مختلف ، 3- مدل سازی و امکان خروجی گیری سه بعدی ، 4- سازگاری کامل با دیگر ورژن های اتوکد، 5- قابلیت گزارش گیری خودکار ، 6- دارای راهنمای کامل اجزای نقشه کشی، 7- قابلیت خروجی گیری با فرمت پی دی اف

  • سالیدورک الکتریکال (solidworks electrical) : اصولا سالیدورک را نرم افزاری برای مهندسین مکانیک می‌دانند اما این ورژن سالیدورک الکتریکال امکان طراحی مدارهای کنترل، فرمان و قدرت را همراه با قابلیت خرجی گیری دو بعدی و سه بعدی نیز به مهندسین برق می‌دهد. همچنین به دلیل کاربرپسندی بالا، سرعت طراحی با سالیدورک الکتریکال نیز بیش از دیگر نرم افزارهای موجود می‌باشد.
  • CADe-SIMU : از این نرم افزار برای طراحی مدارهای قدرت و فرمان در PLC استفاده می‌شود ( پی ال سی یک کنترل کننده یا یک کامپیوتر صنعتی می‌باشد که از اجزای مهم تشکیلات برق یک مجموعه به شمار می‌رود). به دلیل حجم کم، این نرم افزار جزو بهترین گزینه ها برای طراحی، مانیتورینگ و عیب یابی مدار محسوب می‌شود.
  • نرم افزار DIgSILENT : کاربرد این نرم افزار در تجزیه و تحلیل سیستم های قدرت الکتریکی تجاری و صنعتی می‌باشد. دارا بودن بانک اطلاعاتی وسیع و جامع، آن را متمایز از دیگر نرم افزارهای مشابه کرده است.
  • نرم افزار Automation Studio P6 SR9 : اگر می‌خواهید پروژه‌ی گروهی کار کنید و نیاز به اشتراک گذاری طراحی ها دارید، این نرم افزار با فراهم کردن محیط امن و کاربردی این قابلیت را به شما می‌دهد که با خیال آسوده داده‌ها و طراحی های خود را به اشتراک گذارید.
  • نرم افزار OrCAD PSpice : اگر در حال انجام کار تحقیقاتی هستید و احتیاج به جمع آوری داده‌ها در شرایط مختلف دارید، این نرم افزار قابلیت خطا و آزمایش ( مانند نویز فرستادن) را برای شما فراهم می‌کند. علاوه بر آن می‌توانید نتایج را به راحتی با گزارش گیری از آن جمع آوری کنید. همچنین نسبت به رقبای خود این نرم افزار از قدرتمندترین های شبیه سازی محسوب می‌شود.

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *